MENU

Małoinwazyjna metoda leczenia hemoroidów. Zabieg wykonywany ambulatoryjnie bez znieczulenia.

Wskazaniem do zabiegu są krwawiące hemoroidy w I i II stopniu zaawansowania.

Podczas zabiegu wykorzystywany jest prąd o niskim natężeniu co powoduje uszkodzenie naczyń zaopatrujących sploty hemoroidalne prowadząc do zmniejszenia ukrwienia i cofnięcia się stopnia zaawansowania choroby. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ strefa w której przykładamy elektrody nie posiada receptorów bólowych. Podczas zabiegu pacjent odczuwa nieprzyjemne parcie na stolec lub mocz.

Zabieg trwa około 20 min. w trakcie pacjent leży na lewym boku tak jak podczas badania proktologicznego. Elektrody przykładane są pod kontrolą wzroku przez anoskop operacyjny (jest to plastikowa rurka około 10 cm długości). W trakcie każdej sesji leczenia zaopatrywane są wszystkie 3 sploty. Zabieg należy powtórzyć 3 krotnie w odstępach 4-6 tygodniowych. Po zabiegu pacjent wraca do codziennej aktywności wszystkie dolegliwości występujące podczas zabiegu ustępują.

Do zabiegu pacjent nie musi się w sposób szczególny przygotowywać wystarczy, że dzień przed zabiegiem i w dniu zabiegu będzie przyjmował dietę płynną.